فیبون چاپ

در این عصر دیجیتال و رو به رشد، همچنان هزینههای کاغذ و چاپ ردپای شگفت انگیزی در بودجهی سازمانها به جا میگذارند.

علاوه بر تونر و کاغذ، موارد زیادی میتوانند هزینههای چاپ سازمان را  به میزان قابل توجهی افزایش دهند،  که در ادامه بطور مختصر به هر کدام از این موارد میپردازیم.

 • تعمیر و نگهداری: 

چاپگرها نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند، مانند تمیز کردن و تعویض هدهای چاپگر که در طول زمان نیز افزایش مییابد.  همچنین برخی از مدلهای چاپگرها به خدمات و سرویسهای گران قیمتی نیاز دارند.

 • بهره وری از دست رفته:

 درصورتیکه چاپگرها دچار مشکل شوند، می تواند زمان ارزشمند کارمندان را جهت عیبیابی و رفع مشکل تلف کند.

 • چاپ غیر ضروری: 

بسیاری از افراد عادت به چاپ اسنادی دارند که واقعاً به آنها نیاز ندارند، یا می توانند به راحتی آنها را به صورت الکترونیکی مشاهده نمایند، که این مورد باعث هدر رفتن کاغذ، جوهر و تونر میشود.

 • زمان از کار افتادن: 

هنگامی که چاپگری خراب شده یا تونر آن تمام میشود، میتواند جریان کار را متوقف کند. این خرابی میتواند برای کسب و کار هزینه از دست دادن بهرهوری را به همراه داشته باشد.

 • انرژی:

 پرینترها انرژی مصرف می‌کنند، اگرچه هزینه هر چاپگر بصورت مجزا ممکن است اندک باشد، در سازمانی با تعداد بالای چاپگر این هزینه چشمگیر خواهد بود.

 • محیط زیست:

هر چاپی که انجام میشود آثار مخربی بر روی محیطزیست، سلامت انسان و اقتصاد خواهد داشت از جمله: جنگلزدایی و قطع درختان، آلودگی آب و هوا، تولید ضایعات، مصرف انرژی، تغیرات آب و هوا و…

بنابراین با توجه به موارد مطرح شده، در صورت اتخاذ اقدامات پیشگیرانه برای مدیریت و کاهش چاپ، سازمانها نه تنها میتوانند مقادیر قابل توجهی در هزینههای خود صرفه جویی کنند، بلکه اثرات زیستمحیطی خود را نیز به حداقل برسانند.

پذیرش یک رویکرد پایدارتر برای چاپ فقط یک استراتژی جهت صرفهجویی در هزینه نیست، بلکه مسئولیتی است که سازمانها در قبال سیاره زمین و نسلهای آینده دارند.

اولین قدم در جهت کاهش هزینه‌های چاپ، اطلاع از میزان چاپ‌های صورت گرفته در سازمان می‌باشد. امروزه با استفاده از ابزارهای متنوعی که در زمینه‌ی مدیریت و نظارت بر میزان چاپ وجود دارد می‌توان از میزان حجم چاپ‌، رنگی و غیررنگی بودن آن، شخص دستوردهنده و میزان فعالیت هر چاپگر مطلع شد. اطلاع از هزینه‌های صورت گرفته به‌منظور چاپ هر برگ که شامل هزینه‌های کاغذ، جوهر، برق و … می‌باشد بدون استفاده از یک ابزار مناسب تقریبا غیرممکن است. همچنین با تحلیل تخصصی گزارشات ارائه شده، راه‌کارهای مناسبی را در جهت بهینه‌سازی میزان چاپ و در نتیجه کاهش هزینه‌ها می توان ارائه نمود.

تغییر رفتارهای مرتبط با چاپ نیازمند برنامه‌ریزی دقیق در طولانی مدت می‌باشد. قبل از هرگونه برنامه‌ریزی، ابتدا باید عملکرد و رفتارهای ناصحیح مرتبط با چاپ را در سازمان شناسایی کرده و پس از انجام بررسی‌های تخصصی توسط کارشناسان مربوطه، راهکارهای مناسب جهت تغییر و بهبود این عملکردها ارائه گردد.

با بهره‌گیری از این روش و جایگزین نمودن رویکردهای جدید با روش‌های سنتی چاپ، به مرور زمان صرفه‌جویی در مصرف کاغذ به یک فرهنگ تبدیل شده، نیاز به کنترل و مدیریت را به حداقل می‌رساند.

فیبون چاپ

فیبون چاپ به شما کمک می کند تا هزینه های چاپ را کنترل و مدیریت نمایید.

با ارائه ی گزارشات تحلیلی متنوع، فعالیتهای چاپ را مانیتور نموده، فرآیندها و عادت‌های غیرضروری چاپ را شناسایی کنید؛  همچنین به شما امکان میدهد تا با ایجاد و پیاده سازی بهروشها و فرهنگ صحیح چاپ در سازمان خود به میزان قابل توجهی هزینه های چاپ را کاهش دهید.

شرکت فراکامپیوتر با افتخار بعنوان اولین تولید کننده ی سیستم مدیریت چاپ در ایران، نرم افزار فیبون چاپ، را به شما معرفی می نماید. این نرم افزار با کمک به کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و حفظ محیط زیست، تجربه ای نوین و کارآمد در مدیریت چاپ را برای شما به ارمغان می آورد.

با استفاده از قابلیتهای زیر میتوان میزان چاپ سازمان را کاهش داده و توزیع و مصرف منابع را مدیریت نمود.

 • تعریف سهمیهی چاپ برای کاربران و پرینترها
 • مانیتورینگ میزان کارتریج پرینترهای تحت شبکه 
 • تشویق کاربران به چاپ دورو با هدف کاهش مصرف کاغذ
 • پشتیبانی از انواع پرینترها و سیستم ها:

انواع پرینترهایLocal  و تحت شبکه، فارغ از برند و مدل آنها توسط فیبون چاپ پشتیبانی میشوند. 

فیبون چاپ دارای رابط کاربری فارسی و کاربردی بوده و امکان تعریف سطوح دسترسی مختلف جهت استفاده از بخشهای متفاوت آن را در اختیار شما قرار میدهد.  

برای مقابله با گرمایش زمین و حفظ محیط زیست، به اقداماتی از سوی افراد، مشاغل و دولت ها در سراسر جهان نیاز است. زمان آن فرا رسیده تا با هم عمل کنیم و از سیاره خود برای نسلهای آینده محافظت کنیم. یکی از این اقدامات دانستن میزان تاثیر مخرب چاپ بر محیط زیست و تلاش برای کاهش آن است که فیبون چاپ با ارائهی این گزارشات و کمک به کاهش میزان چاپ، در این راه ما را همراهی میکند. 

چه کسانی از از راهکار مدیریت چاپ در سازمان سود می برند؟

 • مدیران مالی و تدارکات: زمانی که میزان خرید کاغذ و پرینتر و در نتیجه هزینه های مربوط به آنها کاهش یابد
 • مدیران عامل: زمانی که بتوانند با استفاده از گزارشات جامع سامانه، تصمیمات صحیحی  را برای کسب و کار اتخاذ نمایند. هزینه ها را کاهش و بهره وری را افزایش دهند.
 • تیم فناوری اطلاعات: زمانی که میزان خرابی پرینترها و نیاز به پشتیبانی آنها کاهش یابد و بتوانند بر اساس گزارشات دریافتی بهترین عملکرد را داشته باشند
 • کاربران: زمانی که با مصرف بهینه ی کاغذ و انرژی سهمی در حفظ محیط زیست داشته باشند.

نقش راهکار مدیریت چاپ در سازمان ها در راستای برنامه توسعه هفتم

 • کاهش چشم گیر هزینه های جاری سازمان از جمله میزان مصرف کاغذ، تونر، جوهر و انرژی مصرفی تا ۳۰%
 • ترویج پایداری و حفظ محیط زیست
 • افزایش کارایی و بهره وری با استفاده از ایجاد روش‌های بهینه در راستای بهبود روال‌های اداری
 • مدیریت پرینترها و نگهداری آنها
 • ترویج دانش و فرهنگ صحیح چاپ
 • دریافت گزارشات جامع از میزان چاپ سازمان
 • آگاهی از میزان دقیق هزینه‌های کلی چاپ( کاغذ، برق، تونر و…) برحسب ریال